Guardian: Revoluce ve studiu přes internet přijde v roce 2020

Velkou revoluci ve studiu přes internet předpověděl nedávno britský deník Guardian. Má k ní dojít v roce 2020, kdy by studenti měli mít k dispozici on-line balíček studijních programů, který jim umožní absolvovat kurzy z celého světa a podle mezinárodních učebních osnov.

Absolvovat vysokou školu online a získat tak například manažerský titul MBA či LLM však není problém ani dnes. Online interaktivní programy, které nabízejí některé vzdělávací instituce, umožňují manažerům studovat přes internet bez nutnosti docházet do školy, konzultovat a skládat zkoušky prostřednictvím videokonferencí nebo po skypu. Testují se také nové technologie jako m-learning nebo využití sociálních sítí. V USA překonaly online univerzity v ziscích tradiční soukromé školy

Že má online vzdělávání budoucnost, to ukazuje příklad USA, kde v roce 2010 překonaly poprvé zisky on-line univerzit tržby tradičních soukromých škol a zájem o tento typ vzdělávání neustále roste.

Zájem o online formu studia pomalu stoupá i v Česku. Z průzkumu, který provedla London International Graduate School (LIGS) vyplývá, že 79% respondentů z řad manažerů považuje za největší překážku dalšího vzdělávání právě nedostatek času. Pouze samostudium bez jakékoliv docházky do školy by však zvolilo jen 16% respondentů.

„Zatím převažuje zájem o distanční formu vzdělávání, tedy programy typu MBA Executive“ potvrzuje Pavel Makovský z LIGS. „Důvodem dosavadního menšího zájmu o studium online však může být nedostatečná informovanost uchazečů o tom, jak takové studium probíhá,“ dodává Makovský.

Zdroj: novinky.cz, 16. 2. 2011, rubrika: věda a školy, autor: ťas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *